3/5 - (1 امتیاز)

آشنا شدن با خواص قهوه
دیابت نوع دوم، دشمنی با رادیکال های آزاد، پارکینسون (نوعی اختلال مغزی)، بیماری های کبدی، سنگ صفرا، حملات آسمی، افسردگی و خستگی، آلزایمر.

این ها مواردی هستند که قهوه با آن ها به طور جدی دشمنی دارد. نوشیدن این نوشیدنی در روز، طبق تحقیقات انجام شده در رابطه با خواص قهوه، خطر ابتلا به دیابت را به ۳۰ الی ۳۵ درصد کاهش می دهد.

قهوه منبعی از آنتی اکسیدان است. طبق تحقیقات، یک فنجان قهوه از آب انگور با همین میزان، آنتی اکسیدان بیشتری دارد که آنتی اکسیدان ها، از بدن در مقابل رادیکال های آزاد محافظت می کند. البته قهوه و کافئین درون آن روابطی با قلب نیز دارد. بیماران قلبی باید در نوشیدن قهوه احتیاط کنند.

اما فقط این دو بیماری نیست که قهوه در برابرشان ایستاده است.

این نوشیدنی به جلوگیری از ایجاد سنگ صفرا، آلزایمر، بیماری های کبدی، پارکینسون و کاهش حملات آسمی کمک می کند. هم چنین در بهبود افسردگی و خستگی نیز مسمر ثمر است.
تسکین درد و درمان بیماری ها در حفظ سلامتی حساس باشید

اگر در محیطی کار می کنید که نیاز به دقت و تمرکز دارید یا مطالعه ای می خواهید انجام دهید، کافئین موجود در قهوه به میزان ده درصد، سرعت پردازش اطلاعات در مغز را افزایش می دهد.
افزایش دقت و تمرکز دقت و افزایش تمرکز در کار و فعالیت های مهم تان
چربی سوزی با قهوه

یکی دیگر از خاصیت های این نوشیدنی فوق العاده، افزایش متابولیسم بدن است که به شکسته شدن چربی ها کمک می کند. در ضمن به مقدار قابل توجه، سوخت و ساز در سلول ها را افزایش می دهد. در این بخش به طور مفصل در خصوص چربی سوزی و لاغری با قهوه توضیح داده ایم.
لاغر شدن و کاهش وزن ارمغان لاغری برای تان
ورزشی لذت بخش داشته باشید

نوشیدن قهوه قبل از ورزش به کاهش درد های عضلانی بعد از تمرین بسیار کمک می کند به گونه ای تسکین دهنده درد محسوب می شود. قهوه چگونه شما را لاغر می کند؟
ورزش کردن و نوشیدن قهوه افزایش نیرو برای ورزش و تسکین درد های عضلانی بعد از تمرین

قهوه تازه ترک – ۲۵۰ گرم

قهوه تازه ترک – ۲۵۰ گرم
‎۱۵۰٬۰۰۰ریال

قهوه تازه آسیاب شده اندونزی – برای تهیه قهوه ترک

اما یک حقیقت!؟

چرا در دهه های گذشته قهوه را خوب نمی دانستند اما در حال حاضر کاملا خلاف آن ثابت شده است!

تحقیقاتی که در دهه های قبل انجام می شد بر روی قهوه نوش هایی بود که اهل “سیگار” بودند و فعالیت فیزیکی نیز، خیلی کم داشتند و بدون این که بدانند، همه این ضررات را ناشی از نوشیدن قهوه می دانستند و اما دیگر عادت های قهوه نوش ها تغییر کرده و تحقیقات به صورت دقیق از خواص مثبت این نوشیدنی حاکی است.
در پایان به چندی دیگر از خواص قهوه اشاره می کنیم:

قهوه محرک خوبی است و به هضم غذا کمک می کند.
افزایش مقاوت برای افرادی که ورزش می کنند.
خاصیت کاملا ضد افسردگی
کسانی که از مصرف زیاد الکل دچار مسمومیت هایی شده اند را درمان می کند.
بهبود سردرد
درمان درد های عصبی
تحریک ادرار

منبع:کافی استور

آشنا شدن با خواص قهوه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *