3.7/5 - (3 امتیاز)

قهوه ساز کلور Clever

قهوه ساز کلور ( Clever ) یکی از بهترین و ساده ترین روش‌های دم کردن قهوه است که سازو کار اصلاح شده‌ی قهوه‌سازهای فیلتری و فرنچ پرس را دارد . در زمان دم کردن قهوه به صورت فیلتری شما قادر به تنظیم زمان اضافه شدن آب نیستید چرا که به محض افزودن ، آب با قهوه مخلوط شده شروع به واکنش می‌کند . همچنین در قهوه‌ساز فرنچ‌پرس بعد از اضافه شدن آب ، حرارت زیادی از دست می‌رود که ممکن است بر طعم قهوه اثر منفی بگذارد . این نوع قهوه‌ساز برای آن دسته از افراد مناسب است که تمایل به داشتن یک فنجان قهوه ملایم و زیاد دارند .

قهوه ساز کِلِوِر ( Clever )
چندین ویژگی قهوه ساز کلور ( Clever ) که باعث رفع مشکلات قهوه‌سازهای ذکر شده می‌شود ، عبارت است از :

۱- دریچه‌ای هوشمند که با قرادادن قهوه‌ساز به روی فنجان باز ، و به محض برداشتن از روی فنجان ، بسته می‌شود .

۲- قابلیت کنترل زمان اضافه شدن آب .

۳- درپوشی برای حفظ حرارت آب در طول دم شدن قهوه .

۴- یک بشقاب پلاستیکی که قهوه ساز را روی آن قرار دهیم . این کار باعث تمیزی در کار می‌شود .

نحوه کار با قهوه ساز کلور ( Clever )
قهوه ساز کلور Clever
ابتدا حدود ۳۰۰ تا ۴۵۰ گرم آب را تا ۹۰ درجه سانتی‌گراد گرم کنید و مقدار دانه‌ی قهوه مورد نیاز خود را وزن کنید که حدودا ۲۵ گرم برای هر فنجان می‌باشد .

مراحل دم کردن قهوه

فیلتر کاغذی را درون دستگاه قرار دهید و کمی لبه های آن را فشار دهید . این کار باعث می‌شود فیلتر بهتر در جای خود قرار گیرد . فیلتر پیشنهادی برای این نوع دستگاه فیلتر سایز ۴ است .
آب گرم را روی فیلتر بریزید با این کار فیلتر کاغذی شما خیس شده و تاثیرش بر عطر و طعم قهوه کمتر می‌شود . سپس این آب را دور بریزید .
۲۵ گرم دانه‌ی قهوه مورد نظرتان را انتخاب کنید و آن را با درجه‌ی متوسط درشت آسیاب و داخل فیلتر بریزید .

زمان سنج را فعال کنید و ۵۰ تا ۱۰۰ گرم آب بر روی قهوه بریزید ، تقریبا ۳۰ ثانیه منتظر بمانید تا شکفت قهوه رخ دهد . مطمئن شوید که آب تمام پودر قهوه را در بر بگیرد .

قهوه ساز کلور Clever
مابقی آب را تا ۴۵۰ گرم بر روی قهوه‌ها بریزید . در این روش نیازی به دقت زیاد مانند روش فیلتری نیست و تنها کافی است پودر قهوه با آب پوشیده شود .
درپوش را بر روی دستگاه بگذارید تا حرارت آب از دست نرود . منتظر بمانید تا زمان‌سنج به دقیقه ۲ برسد .

به آرامی قهوه‌ساز را برداید و بر روی فنجان مورد نظرتان قرار دهید . مطمئن شوید که فنجان شما گنجایش همه قهوه دم شده را داشته باشد . قهوه به داخل فنجان شما می‌چکد . این پروسه ۳٫۵ تا ۴ دقیقه طول خواهد کشید .
قهوه شما آماده است . از خوردن آن لذت ببرید .
قهوه ساز کلور Clever
نتیجه‌گیری

بی شک این دستگاه مورد علاقه قهوه‌دوستان قرار می‌گیرد . البته ممکن است مشکلاتی نیز وجود داشته باشد ، مثلا ممکن است دهانه‌ی فنجان یا فلاسک‌های افراد با این دستگاه متناسب نباشد و کوچکتر یا بزرگتر از آن باشد اما این دستگاه با داشتن قیمتی مناسب ، امکان استفاده از فیلترهای اندازه ۴ تا ۶ و امکان کنترل مراحل دم کردن قهوه یکی از بهترین دستگاه‌های موجود است .

منبع:قهوه ایلیا

قهوه ساز کلور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *