3/5 - (1 امتیاز)

لانگ بلک و تهیه آن
لانگ بلک یکی دیگر از فرزندان اسپرسو، “شاید هم داداش آمریکانو!” است. نوشیدنی که دوستداران آن بیشتر در نیوزیلند و استرالیاست، که از همنشینی اسپرسو با آب داغ تهیه می شود. “لابد می خواهید بپرسید آمریکانو چی پس؟”
تفاوت لانگ بلک و آمریکانو:

لانگ بلک “Long Black” و آمریکانو تفاوت هایی با یکدیگر دارند که ممکن است در بین باریستاها اشتباه گرفته شود! در آمریکانو آب به اسپرسو افزوده می شود اما در لانگ بلک اسپرسو به آب افزوده می شود. یک لانگ بلک خوب، کرمای اسپرسو روی آن قرار دارد و دمای مناسبی برای نوشیدن بلافاصله بعد از سرو آن دارد. اما چگونه باید آن را تهیه کنید؟
لانگ بلاک و آمریکانو لانگ بلک و آمریکانو
تهیه لانگ بلک:

موارد مورد نیاز برای تهیه این نوشیدنی

۸۰ میلی گرم آب داغ
یک شات دابل اسپرسو (۶۰ میلی گرم)
یک فنجان که ظرفیت ۱۴۰ میلی لیتر را داشته باشد

برای تهیه آن کافی است اسپرسوی خود را به ۸۰ میلی گرم آب داغ بیافزایید. می توانید از آب دستگاه اسپرسوساز استفاده کنید، برخی باریستاها دمای آب را کنترل می کنند که از ۷۰ درجه سانتیگراد تخطی نکند.
لانگ بلک چیست؟ اول آب بعد اسپرسو

اگر تمایل به تهیه این نوشیدنی در خانه را دارید آب را جوش بیاورید و کمی صبر کنید اگر هم خیلی عجله دارید به آن مقداری آب سرد اضافه کنید و فراموش نکنید به مقدار کافی فضا برای اقزودن اسپرسو در فنجان نگه دارید.

برای میزان آب مورد نیاز خیلی به خودتان سخت نگیرید، این به سلیقه شما نیز بستگی دارد، یک نسبت معمول افزودن ۶۰ میلی گرم اسپرسو به حدود ۸۰ گرم یا میلی گرم آب است. برای رسیدن به نتیجه مطلوب چند بار آن را با حالات مختلف امتحان کنید.

قهوه تازه کنیا – ۲۰۰ گرم

قهوه تازه کنیا – ۲۰۰ گرم
‎۲۲۵٬۰۰۰ریال

قهوه تازه عربیکا کنیا رست تیره، مناسب برای تهیه اسپرسو

اسپرسو را مستقیما در شات نهایی بگیرید تا مجبور به جابجایی آن نشوید و مقداری از آن را در کف فنجان اولیه باقی نگذارید، این کار سبب افزایش روغن و کرمای قهوه در لانگ بلاک شما می شود. و همه ی قهوه و ویژگی هایش را درون لانگ بلک خود نگاه می دارید. در لانگ بلک به دلیل نداشتن شیر یا کف شیر و افزودنی های دیگر، بیشتر حس تازه نبودن قهوه قابل درک است. همچنین بهتر است از قهوه اسپشیالیتی یا سینگل اوریجین استفاده کنید.
نکات تهیه لانگ بلک:

برای تهیه حتما ابتدا آب جوش را آماده کرده باشید..
فضای خالی برای افزودن اسپرسو به فنجان بگذارید
برخی لانگ بلک را با ریسترتو نیز تهیه می کنند
پیشنهاد برشتگی های تیره برای لانگ بلک کمتر به چشم می خورد

نظر شما چیست؟ لانگ بلک یا آمریکانو؟
لانگ بلک یک شات لانگ بلک البته اگر می پسندید!
منبع:کافی استور

لانگ بلک و تهیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *